روان طب
مطالب روانشناسي

۱- نوشتن

۵ سرگرمي خلاقانه براي انسان‌هاي نا آرام

به تجربه من اين نوشتن يك سرگرمي خلاقانه و جالب است كه غالبا بسياري از مردم، روياي انجام آن را دارند؛ اما به هر دليلي هرگز سراغ آن نمي‌روند. دوستاني كه فقط به زبان مي‌گويند نوشتن را دوست دارند، باعث تعجب من مي‌شوند، زيرا مسلما نوشتن يكي از ساده‌ترين چيز‌هايي است كه هر كسي مي‌تواند آن را انجام دهد. شايد فرآيند نوشتن براي بعضي‌ها آنقدر خصوصي است كه آن‌ها را از انجام آن نااميد مي‌كند. هركسي ممكن است روياي نوشتن يك شعر زيبا يا يك رمان حماسي را داشته باشد، اما به خاطر ترس از عدم موفقيت، آن را انجام نمي‌دهند.

به عنوان يك نويسنده، من مي‌توانم به شما قول بدهم كه اين يكي از سرگرمي‌هاي پرطرفدار و چالش برانگيز است كه مي‌توانيد از آن استفاده كنيد. توانايي تبديل تجربيات به كلمات، احساس فوق العاده‌اي به شما مي‌دهد. اين به شما كمك مي‌كند تا جهان اطراف خود را بهتر درك كنيد و بشناسيد.

نوشتن از اين لحاظ بسيار خوب است، چون تمام آنچه نياز داريد، يك خودكار و مقداري كاغذ است. اجازه ندهيد كسي به شما بگويد كه قبل از شروع بايد قواعد دستور زبان را بدانيد يا بايد تمام آثار كلاسيك را خوانده باشيد. همواره يادتان باشد كه صادقانه ترين، نوشته بهترين نوشته است. چه به خاطره علاقه‌مند باشيد يا يك مجله براي شخص خودتان يا شعر و داستان، تا زماني كه به آنچه انجام مي‌دهيد ايمان داشته باشيد، نمي‌توانيد به اشتباه برويد.

۲- مديتيشن

مدتيشن موضوعي جالب و البته بحث برانگيزي است، زيرا بعضي‌ها اعتقاد دارند كه اين نمي‌تواند يك سرگرمي خلاقانه باشد. ممكن است حق با آن‌ها باشد، مديتيشن بيشتر از يك سرگرمي خلاقانه اس؛ اما يكي از اسرار مديتيشن اين است كه هيچ هدفي ندارد، جز اين كه شما ياد بگيريد كه چگونه خوشحال و متكي به خودتان باشيد. با توجه به دليلي كه ما به دنبال سرگرمي‌هاي جديد هستيم، به اعتقاد من مديتيشن مي‌تواند موقعيت خود را در اين ليست تضمين كند.

اين كار براي كساني كه در مديتيشن تازه كار هستند، مي‌تواند تمريني باشد كه در ابتدا احتمالا كمي غير عادي است. اين خوب است، چون مديتيشن واقعا كمي غيرعادي است و همين هم خودش بخشي از زيبايي آن است. شما مي‌توانيد از يك ديدگاه معنوي خاص به مديتيشن بپردازيد و در وراي آن به دين توجه كنيد. اين چيزي است كه شما مي‌توانيد بدون درنگ تصميم بگيريد كه وارد زندگي تان كنيد. فقط نشستن به تنهايي در يك مكان آرام براي شروع كار كافي است. فقط همين تصميم ساده كه بخش كوچكي از روز خود را به سكوت و تفكر اختصاص دهيد، مي‌تواند تاثير زيادي بر زندگي شما داشته و آغاز يك سرگرمي خلاقانه باشد.

۳- مراقبت از گل

مراقبت از گل يك سرگرمي خلاقانه و عالي براي داشتن فعاليت است. نه تنها اين كار به شما امكان مي‌دهد تا استعداد‌هاي خلاقانه خود را براي ايجاد زيبايي به كار ببريد، بلكه به شما اجازه مي‌دهد همزمان با طبيعت تعامل داشته باشيد. به هر حال اكثر مردم گل‌ها و گياهان را دوست دارند، اما معمولا اين يكي از آن چيز‌هايي است كه ما اغلب در اواخر عمرمان انجام مي‌دهيم.

۵ سرگرمي خلاقانه براي انسان‌هاي نا آرام

نگهداري از گل ممكن است يكي از آن سرگرمي‌هاي جديدي باشد كه مي‌تواند جيب‌تان را خالي كند، اما لزوما گران نيست. با گذشت زمان، شما بيشتر در مورد چگونگي استفاده بهتر از گل‌هاي مورد علاقه خود، ياد مي‌گيريد و آن‌ها را به روش‌هايي كه قبلا هرگز فكرش را هم نكرده ايد، استفاده مي‌كنيد. نه تنها نگهداري گل به طور خودكار خانه شما را پر نور خواهد كرد، بلكه برايتان انرژي بخش خواهد بود؛ زيرا اين كار خواص درماني زيادي دارد.

۴- خوشنويسي

اگر مثل من دست خط وحشتناكي داريد، خوشنويسي، به عنوان يك سرگرمي خلاقانه مي‌تواند برايتان فراتر از گذران وقت باشد. اين ممكن است يك سرگرمي جديد و پيچيده باشد كه دستان شما را به كار مي‌گيرد. يادتان باشد كه خوشنويسي با نويسندگي خيلي هم تفاوت ندارد. تفاوت اصلي اين است كه شما نياز به خريد يك قلم، يك دوات و مقداري كاغذ با كيفيت بالاتر داريد.

۵- به طبيعت برويد

خوب اين مورد احتمالا براي ساكنين شهر‌ها مناسب‌تر خواهد بود؛ اما شگفت آور است كه چه تعداد زيادي از ما روي ماندن در فضايي بسيار محدود اصرار داريم. خانه، كار، خوردن، نوشيدن، خانه و باز هم تكرار اين روند! اين احتمالا يك بازنمايي دقيق از اكثريت مردم است، حتي كساني كه در واقع نزديك به طبيعت زندگي مي‌كنند.

۵ سرگرمي خلاقانه براي انسان‌هاي نا آرام

رفتن به دامان طبيعت مي‌تواند يك سرگرمي خلاقانه، جديد و سالم براي شما باشد و من تضمين مي‌كنم كه بدون توجه به جايي كه شما در آن زندگي مي‌كنيد، چقدر از ديدن مكان‌هاي فوق العاده‌اي كه حداكثر يك ساعت تا خانه شما فاصله دارند، تعجب خواهيد كرد. بهره گيري از طبيعت اطرافتان فقط يك ورزش سالم فيزيكي نيست. قطع كامل ارتباط براي مدتي به طوري كه احساس كنيد، تمام شهر و مسائل مربوط به آن را فراموش كرده ايد، تا حد زيادي احساسات‌تان را تقويت خواهد كرد و شما را براي استقبال از هفته پيش رو، بسيار پر انگيزه و پر نشاط‌تر خواهد كرد.

 

منبع: سايت برترينها

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۴۶:۳۸ ] [ طب روان ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب