روان طب
مطالب روانشناسي

۱. اضطراب اينكه به همسرتان لذت بدهيد

شايد آنقدر نگران اين هستيد كه همسرتان لذت ببرد كه استرس شديدي بابت اين موضوع گرفته‌ايد و اين شدت از اضطراب نمي‌گذارد شما راحت و ريلكس باشيد. اگر مشكل شما اين است بايد يادتان باشد كه لذت شما هم درست به اندازه‌ي لذت همسرتان مهم است و شما هم لايق همين اندازه توجه از سوي طرف مقابل‌تان هستيد. از سويي ديگر، اين امكان هم وجود دارد كه مي‌خواهيد حركت جديدي را امتحان كنيد، اما هنوز در موردش با همسرتان حرفي نزده‌ايد، چون مثلا خجالت مي‌كشيد يا مي‌ترسيد همسرتان ايده‌ي شما را رد كند. واقعيت اين است كه بدون اينكه افكارتان را كاملا بروز بدهيد، نمي‌توانيد خودتان را راضي كنيد و لذت ببريد و اين باعث تنش و استرس در رابطه مي‌شود.

به هر حال دليل استرس‌تان هر چيزي كه هست بايد آرام باشيد تا بتوانيد بيشترين لذت را از رابطه جنسي‌تان ببريد. به همين دليل بهتر است تابو‌ها را فراموش كنيد و اضطراب و نگراني را كنار بگذاريد. ضمنا يادتان نرود كه ايده‌ها و خواسته‌هاي‌تان را با همسرتان در ميان بگذاريد. چگونه ممكن است بدون اينكه در مورد هيجانات و تمايلات‌تان حرف بزنيد، بتوانيد لذت ببريد؟

۲. احساس عدم اطمينان نسبت به خود

شايد نسبت به قسمت‌هايي از بدن‌تان احساس خوب يا راحتي نداريد. شايد تلاش مي‌كنيد همسرتان اين قسمت‌ها را لمس نكند يا دوست داريد قسمت‌هاي ديگري از بدن‌تان را كه نسبت به آن‌ها اعتماد بنفس بيشتري داريد نشان دهيد. اصلا شايد از اينكه برهنه باشيد احساس ناراحتي مي‌كنيد. باز هم به مورد اول برمي‌گرديم؛ چگونه مي‌توانيد از رابطه جنسي لذت ببريد وقتي كه احساس راحتي نمي‌كنيد؟ بنابراين بهتر است حس عدم اطمينان، استرس و اضطراب را كنار بگذاريد. اگر با طرف مقابل‌تان احساس راحتي كنيد و نسبت به خودتان نيز مطمئن باشيد، تجربه‌اي بسيار لذت بخش را پشت سرخواهيد گذاشت.

۳. خشكي واژينال

خيلي از خانم‌ها علي رغم اينكه از نظر جنسي كاملا برانگيخته مي‌شوند دچار خشكي واژن هستند. اين اتفاقي طبيعي طي مراحل زندگي يك خانم است، مخصوصا در دوران يائسگي يا شيردهي. براي رفع اين مشكل مي‌توانيد از روان كننده استفاده كنيد كه كمك‌تان مي‌كند خشكي واژينال‌تان را برطرف كرده و از رابطه جنسي‌تان لذت ببريد.

۴. اصرار داريد حتما به ارگاسم برسيد

گاهي افراد اصرار زيادي دارند كه حتما به ارگاسم برسند و اين طرز فكر اتفاقا معكوس عمل مي‌كند، چون استرسي ايجاد مي‌كند كه خودش مانع لذت بردن و ارگاسم است. پس همان طور كه تا اينجا توجه شديد، دشمن درجه اول لذت جنسي، استرس است. درست است كه ارگاسم و اوج لذت جنسي، خوب و راضي كننده است، اما بهتر است آرام باشيد و از تمام جنبه‌هاي رابطه جنسي‌تان كه به شما حس خوبي مي‌دهند لذت ببريد، تا اينكه فقط به يك پايان هيجان انگيز فكر كنيد.

۵. واژينيسموس يا انقباض غيرارادي واژن

۶ دليل اينكه از رابطه جنسي‌تان لذت نمي‌بريد

واژينيسموس عارضه‌اي است در خانم‌ها كه به اتقباض غيرارادي عضلات لگن كه اطراف واژن را گرفته‌اند گفته مي‌شود. واژن مي‌تواند باريك و تنگ شده و دخول را دردناك كند. علت واژينيسموس مي‌تواند فيزيكي (مثلا اندومتريوز) و يا رواني (مثلا افسردگي و اضطراب) باشد. به هر صورت شما بايد براي حل اين مسئله به پزشك متخصص زنان مراجعه كنيد تا او توصيه‌هاي لازم و درمان مناسب را به شما ارائه دهد.

۶. عدم توانايي زن در رسيدن به ارگاسم

اين هم عارضه‌ي ديگري است كه بر كيفيت رابطه جنسي اثر مي‌گذارد. در چنين حالتي، با وجود تحريك‌هاي كامل جنسي و وجود ميل جنسي، زن نمي‌تواند به ارگاسم برسد. هر چند تا حدودي مي‌توان اين مسئله را به برخي از جنبه‌هاي يائسگي مرتبط دانست، اما اين عارضه پيچيده‌تر از اين حرفهاست. عدم توانايي زن در رسيدن به ارگاسم مي‌تواند ريشه در آموزش‌هاي غلط جنسي و ناديده گرفتن تمايل خود فرد و عدم آگاهي‌اش نسبت به بدن خودش داشته باشد. ضمنا مي‌توان اين مسئله را به استرس و اضطراب نيز ربط داد كه مشكلي شايع در افراد دچار افسرگي است.

همانطور كه ديديد دليل لذت نبردن از رابطه جنسي در بيشتر موارد، استرس است؛ بنابراين خيلي مهم است كه ارتباط خوبي با همسرتان برقرار كنيد و احساس آرامش، اطمينان و راحتي را در رابطه يك الويت بدانيد. رابطه جنسي خوشايند است و لذت بردن از آن مي‌تواند نقش بزرگي در تندرستي‌تان داشته باشد.

 

 

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۳۷:۳۲ ] [ طب روان ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب