روان طب
مطالب روانشناسي

هميشه بهانه مي‌آورد

انگار هيچوقت نمي‌تواند يك جواب كامل و مستقيم به شما بدهد و در عوض، متوسل به بهانه‌هايي بچه‌گانه و بي‌اساس مي‌شود. هر بار كه او بهانه‌اي مي‌تراشد، نابالغ بودن خودش را به شما نشان مي‌دهد. ضمنا اين احتمال هم وجود دارد كه دروغ مي‌گويد. بهانه آوردن، كار بچه‌هاست و شما مي‌خواهيد با يك مرد ازدواج كنيد نه با يك بچه!

كوته‌فكر و متعصب است

مرد‌هايي كه كوته نظر هستند واقعا شما فرسوده مي‌كنند. آروز مي‌كنيد كاش به جاي اينكه تمام آخر هفته را پاي تماشاي فوتبال بنشينند، قبول مي‌كردند كه كار جالب‌تري انجام دهند، دست از تشر زدن برمي‌داشتند يا اينقدر ديگران را قضاوت نمي‌كردند. بعضي از مرد‌ها انگار نسبت به موضوعاتي خاص، ديد بازتري دارند، اما در ساير زمينه‌ها، كوته فكر هستند.

اين ويژگي هم آزاردهنده است، چون مي‌تواند روابط شما را هم آلوده كند. مثلا تصور كنيد يك قرار كاري با همكار مردتان داريد و دقيقا مي‌دانيد در چه موردي قرار است گفتگو كنيد چه اتفاقي قرار است بيفتد، اما همسرتان به او اعتماد ندارد و به شما مي‌گويد همه‌ي مرد‌ها فقط از شما رابطه‌ي جنسي مي‌خواهند و شما نبايد به ملاقات اين مرد برويد. اگر همسر شما همچنان در قرن نوزدهم سِير كند و نگرش محدود آن دوران را داشته باشد، لايق ازدواج با شما نيست.

داد و فرياد مي‌كند

مردي كه عادت دارد زود از كوره دربرود و داد و فرياد راه بيندازد، هيچ اميدي به اصلاحش نداشته باشيد، چون اين عادتي است كه از بين رفتني نيست. اگر با مردي آشنا شده‌ايد كه داد مي‌زند و هوار مي‌كشد و توهين كلامي به ديگران مي‌كند، خيلي زود از او فاصله بگيريد و تركش كنيد.

با مردي كه اين خصوصيات را دارد ازدواج نكنيد!

زير قول‌هايش مي‌زند

اگر مردي كه قصد ازدواج با او را داريد مدام زير قول‌هايش مي‌زند، علامت خوبي نيست. اين رفتار او اعلام مي‌كند كه اين عادت بد را سالهاست با خود دارد و اميدي به تغييرش نيست. وفاي به عهد نكردن او شما را فرسوده و رنجور خواهد كرد. يك يا دو بار زير قول زدن شايد مشكل بزرگي نباشد، اما اگر اين رفتار ادامه پيدا كند، بايد آن را پرچم قرمزي بدانيد كه بروز مشكلات بزرگ بعدي را نشان مي‌دهد. به زباني ديگر بگوييم؛ او با زير قول زدن‌هايش به شما بي‌احترامي مي‌كند و ارزشي براي رابطه‌تان قائل نيست و شما را يك احمق فرض كرده است. بدقولي‌هاي او نشاندهنده‌ي اين است كه به اندازه‌ي كافي به شما اهميت نمي‌دهد و احتمالا در آينده هم تغيير نخواهد كرد.

دروغ مي‌گويد

اگر مردي كه مي‌خواهيد با او ازدواج كنيد، با وقاحت تمام به چشم‌هاي شما نگاه مي‌كند و به شما دروغ مي‌گويد و با اينكه شما آشكارا مي‌دانيد اين يك دروغ است، اما او زير بار نمي‌رود، يك هشدار جدي است كه اين مرد قابل اعتماد نيست. دروغگويي عادت بدي است كه به راحتي در رفتار انسان جا خوش مي‌كند، اما به سختي مي‌توان از آن خلاص شد. اگر بيشتر از يك مورد، دست مرد مقابل‌تان را رو كرديد پس بايد اين را بدانيد كه او مناسب ازدواج نيست.

شما براي او در اولويت نيستيد

اگر مردي كه قصد ازدواج با او را داريد شما را به ديگران ترجيح نمي‌دهد بايد از خودتان بپرسيد: پس چه زماني من الويت او خواهم بود؟! جواب، هرگز است. مرد‌هايي كه همسرشان براي‌شان الويت ندارد معمولا عادت به رفيق بازي دارند يا كار و سرگرمي‌شان براي آن‌ها الويت دارد. براي اينگونه مردها، عشق آخرين چيزي است كه سراغش خواهند رفت. فكر نكنيد مي‌توانيد اين عادت را از سرش بيندازيد.

با مردي كه اين خصوصيات را دارد ازدواج نكنيد!

انحصارطلب و وابسته است

در ابتدا كمي وابستگي ايرادي ندارد، حتي قشنگ هم هست. اما وقتي مدتي از شروع رابطه‌تان گذشته و او همچنان بسيار انحصارطلب و وابسته است، عادتي است كه احتمالا نمي‌تواند آن را ترك كند. اين مرد به احتمال زياد يك سلطه گر است كه دوست دارد هميشه شما را كنترل كند و تحت فرمان او باشيد. چنين مردي مناسب زندگي مشترك نيست.

دوست دارد هميشه در بحث‌ها بَرنده باشد

اگر مردي كه قصد ازدواج با او را داريد، با پيروزي در بحث و جدل‌هاي‌تان احساس رضايت و خوشنودي مي‌كند و اگر غير از اين باشد، برآشفته شده و نارضايتي خود را به روشي ناخوشايند بروز مي‌دهد، پس عادت بدي دارد كه پرچم قرمزي براي شماست. در يك رابطه هيچ كدام‌تان نبايد با آروزي بُرد وارد بحث شويد، بلكه هدف از بحث و گفتگو اين است كه راه حلي پيدا كنيد كه مناسب هر دو طرف باشد.

مسئوليت‌پذير نيست

وقتي زير بار اشتباهات‌مان نمي‌رويم و مسئوليت اشتباه خود را نمي‌پذيريم، مانند بچه‌ها رفتار مي‌كنيم. اگر تقصير را گردن شخص ديگري بيندازيم كه ديگر بدتر! تازه بدتر از اين‌ها هم اين است كه به خودمان فرصت درس گرفتن از اشتباهات‌مان را نمي‌دهيم. اگر اين ويژگي‌هايي است كه در مرد مقابل‌تان مي‌بينيد، با او ازدواج نكنيد.

با مردي كه اين خصوصيات را دارد ازدواج نكنيد!

سبك زندگي ناسالمي دارد

اگر زياد سيگار مي‌كشد و ...، اما شما سبك زندگي سالمي داريد، بايد خيلي هوشمندانه تصميم بگيريد؛ درست است كه هر كسي كه اراده كند مي‌تواند سيگار كشيدن و ... را ترك كند و عادت‌هاي سالم را جايگزين كند، اما اگر اين مرد قبلا براي ترك كردن تلاش كرده و موفق نشده، پس بهتر است فكر ازدواج با او را از ذهن‌تان بيرون كنيد.

منبع: beautyandtips

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۲:۱۱ ] [ طب روان ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب